FENERBAHÇE TARAFTAR FORUMU

FENERBAHÇE TARAFTAR FORUMU (http://www.sarikanaryalar.net/forum.php)
-   Atatürk ve Fenerbahçe (http://www.sarikanaryalar.net/forumdisplay.php?f=109)
-   -   Izmirin düşman işgalinden kurtuluşunun 91. Yili (http://www.sarikanaryalar.net/showthread.php?t=23375)

çako 09-09-2013 13:19

Izmirin düşman işgalinden kurtuluşunun 91. Yili

9 Eylül, özellikle bize bugünü bahşeden başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, dava arkadaşları olmak üzere, tüm Silahlı Kuvvetlerimize şükranlarımızı, minnet duygularımızı sunma günüdür”
http://www.youtube.com/watch?v=ew_rBzJbcdw
Atatürk - İzmir Marşı

siyahçoraplılar 09-09-2013 14:21

şanlı izmir:turks:

KakavaN 09-09-2013 17:06

Bu da çok sevdiğim bi versiyonu.

Lefteris 09-09-2013 20:28

İzmir'İn kurtuluşunun bile eski tadı yok ya.. 4-5 sen önce kordon vs ne güzel olurdu kimsede ruh kalmamış artık soğutulmuşlar

__KEZMAN__ 09-09-2013 22:28

"Bu güzel şehre bir zarar gelseydi pek yazık olurdu! Çok acırdım doğrusu.."

M.Kemal ATATÜRK

Kutlu olsun bir kez daha vatana millete..Nice 9 Eylüller kutlamaya..

dekortiko 09-09-2013 22:29

Bugün uzun bir yolculuk yaptım. Araba kullanırken TRT İzmir radyosunun özel programını dinledim. Yer yer gözüm yaşardı. Kurtuluşun o coşkulu günlerinden modern bir cumhuriyet kurma günlerinden ne günlere geldik, milli beraberlik heyecanımızı kaybettik diye.

Lefteris 09-09-2014 09:46

Dionysos 09-09-2014 09:52

Alıntı:

Özgür isimli Üyeden Alıntı (Mesaj 260234)
İzmir'İn kurtuluşunun bile eski tadı yok ya.. 4-5 sen önce kordon vs ne güzel olurdu kimsede ruh kalmamış artık soğutulmuşlar

Hiç birşeyin tadı kalmadı bırakmadılar içine ettiler.

Faruk Kiziklisultan 09-09-2014 12:00

Bir köşe yazısı:
TÜRK TÜRKÜN KURDUDUR:
Bu başlık eski bir Fransız atasözü, yeni değil ama bugün dahi geçerli. Gidin istediğiniz bir devlet dairesine veya özel sektöre 2 dakika sonra aynı yere bir Fransız, Alman veya bir yabancı gitsin bakın ayrı ayrı yapılan muameleye. Türke ''Sen'' diye küçümseyerek hitap etmek ve en kısa yoldan bir eksik arayıp bulup gönderme, yabancıyı ise eksiği varsa orada kapattırıp işini bitirme. Buna modern misafirperverlik deniyor !
Avrupa ve Amerika ise tam tersine her şeyden önce kendi vatandaşı...

Hiç abartmıyorum hemen her yerde bu böyle. Kardeşler, akrabalar arasında bile kavga, sürtüşme, dedikodu var.

Türklerin birbirlerine genetik bir gıcığı olmalı. Her yerde kavga ve sürtüşme... Adam hiç görmediği, tanımadığı insanlara küfür ediyor. Aslında bu gıcıktan çok ruhi bir hastalık.
Büyük Millet Meclisine bakıyorsunuz orda da kavga var, yumruklar konuşuyor, kitaplar fırlatılıyor.
Maça gidiyorsunuz adam mutlaka emek vererek kazandığı cebindeki bozuk paraları tribünden futbolcunun kafasına atıyor, içmek için satılan su şişelerini atıyor. Bu ne düşmanlık, bu ne gaddarlık?

Güvenlik veya arka planda polis olmasa sahaya girip futbolcuyu da, hakemi de dövecekler belki de linç edecekler. Bir vatandaş acı çektiği zaman diğeri sanki memnun oluyor, hıncını çıkartıyor gibi...Futbol Federasyonu da sahaya madde atan, küfür eden binlerce insana kızıyor belkide kinleniyor, hemen seyircisiz maç cezası veriyor ama işin insani yönünü, nedenini, niçinini düşünmüyor...

Fransızların taktığı isim ''Türkler birbirinin kurdudur'' cümlesi yanlış değil, konuşmalardan bile hissediyor, nereye bakarsanız görebiliyorsunuz.

Bu gibi durumlarda psikoloji hep yenilerini üretir yani salgın halindedir, bulaşır. Nitekim eskiden maçtan sonra kolkola Beyoğluna gezmeye çıkan Fenerbahçeli ile Galatasaraylı bugün polis kordonu arasında sahadan ayrılabiliyor veya birbirinin sahasına gidemiyor. Salgın yayılıyor, ilerde daha büyük hadiseler olana kadar bekliyoruz, her zamanki gibi olunca düşüneceğiz.

Bu salgın din ile, iman ile, dualarla, okumak ve üflemekle geçmez ve düzelmez, bu insanların içinde diğerine beslediği çoğalan bir kindir ve zaman zaman açığa çıkar. Dünya tarihinde birçok topluluk bu nedenle millet ve devlet olamamışlardır. Eğer Atatürk'ün birleştirmesi ve ülkeyi kurtarma başarısı olmasaydı Türkiye'ninde parçalara bölünmesi kaçınılmazdı.

Burda devlete düşen en önemli görev sokaklarda halka gaz sıkmak veya cezalandırmak yerine, onlarla konuşup tatmin etmek, ülkesini sevdirmek, devletin insan ayırımı yapmadığını ispat ederek Adaleti en iyi ve en çabuk şekilde çalıştırmak, dolayısı ile insanların birbirini sevmesini ve saymasını sağlamaktır.

Aksi halde gün gelir öyle kalabalıklar oluşur ki, gaz filan tesir etmez.

Yazan: Cengiz GÜNGÖR

dekortiko 09-09-2014 17:16

Geçen sene bugün Gazi üniversitesi çene cerrahide bir operasyon geçirmiştim ve geri dönüyordum. TRT İzmir Radyosunun programında İzmir'in kurtuluşu ile ilgili programı dinlemiştim. O gün çok ağrım vardı. Bugün iyiyim çok şükür :)

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlı. Şuanki Zaman: 12:41.